Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Občianske združenie HELP L-T

Nervová sústava

Pozostáva z nervových buniek alebo buniek nervových orgánov a z istých podporných buniek. Má schopnosť prijímať informácie o zmenách vonkajšieho a vnútorného prostredia, tieto informácie triediť, spracúvať a vytvárať výstupné signály, ktoré privádza k výkonným orgánom, čím primerane usmerňuje ich činnosť. U človeka dosiahol vývin nervovej sústavy najvyšší stupeň dokonalosti. Človek má schopnosť abstraktného myslenia, ktoré je spojené s rečou a s pracovnými výkonmi. To mu umožňuje vedecké poznanie prírody a jej aktívne ovplyvňovanie.
Náš nervový systém sa v každom okamihu podieľa na akejkoľvek činnosti, ktorú vykonávame. Vytvára najzložitejšiu a najdôkladnejšiu komunikačnú a kontrolnú sieť v ľudskom tele.
Ochorenie nervovej sústavy sa prejavujúce poruchami adaptácie jedinca na prostredie a poruchami najvyšších regulácií somatických a vegetatívnych funkcií. Neurózy sú spojené s nepríjemnými až trýznivými pocitmi. Vyžadujú ambulantné, niekedy i špeciálne psychiatrické liečenie. Tieto poruchy patria medzi najfrekventovanejšie, tvoria asi 30% psychiatrickej klientely. Pre bežného smrteľníka je pitie čaju úplnou samozrejmosťou.
Ráno si namiesto kávy zalievame vrecúško čierneho či zeleného čaju, ktorý posilňuje nervy. Obsahuje teín, ktorý povzbudzuje nervovú sústavu bez zaťaženia srdca. Ideálne je, pokiaľ môžeme tieto neduhy zvládnuť prostredníctvom prírodných látok napríklad byliniek .

 

Archangelika lekárska    Benedikt lekársky   Borák lekársky    Čakanka obyčajná

 

Hluchavka biela           Jahoda obyčajná     Koriander siaty        Levanduľa

 

Ľubovník bodkovaný    Medovka lekárska    Myší chvost   Rozmarín lekársky          

 

Valeriána lekárska


 

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Predpoveď počasia


dnes je: 17.8.2019

meniny má: Milica

podrobný kalendár

HELPnet - vaša internetová sieť


634263

Úvodná stránka